10 makinat më të mira të Volkswagen Group

ardita 0

Portofoli i markave të makinave i Volkswagen Group është i gjerë dhe mbresëlënës. Grupi jo vetëm që zotëron Audi, Porsche e markën Volkswagen por edhe Lamborghin-in ekzotik, Bentley-in ikonik dhe Bugattin- legjendar.

Në Evropë, Volkwagen Group zotëron gjithashtu markën spanjolle Seat dhe kompaninë Skoda me seli në Republikën Çeke. Megjithatë nuk ndalet këtu, Volkswagen Group zotëron gjithashtu markën italiane Ducati dhe markat e automjeteve tregtare Scania, MAN. 

Ndërkohë ka shumë edhe makina të tjera që ia vlen të përmenden por ne do të përqendrohemi tek 10 makinat më të mira të Volkswagen Group.

Bentley Mulsanne

Golf GTI

Audi RS6 Avant

Lamborghini Huracan

Volkswagen Touareg


Porsche 911 Carrera S

Cupra Ateca

Audi R8

Lamborghini Urus

Porsche Taycan Turbo S