20 “bishat”që pushtuan Gjenevën.Shpejtësi,luks,shuma të mëdha parash dhe komoditet ekstrem!

liridona 0

20.Aston Martin Valkyrie AMR Pro
Aston Martin pretendon se ka krijuar tashmë automjetin më të shpejtë të automjeteve rrugore të këtij lloji. Në teori, ky pretendim duket i vërtetë.

19. 2019 Ferrari 488 Pista
Eshtë quajtur kështu nga italishtja dhe ka kuptim “pistë”, V8 Pista është vënë në ritmet e saj dhe është provuar që është e denjë me pesë tituj klasor në kampionatin FIA World Endurance.

18. Hyundai Le Fil Rouge Concept
Qëllimi kryesori krijuesve të kësaj makine është të balancojë proporcionin, arkitekturën, stilin dhe teknologjinë për të prodhuar më shumë automjete “emocionale”, jo vetëm në Rogue, por në të gjithë linjën e tyre të prodhimit.

17. Corbellati Missile
Makina më e shpejtë në botë “- kjo është ajo që kompania e automobilave Corbellati pretendon se kanë krijuar, super makinen e tyre të re që debutoi në Gjenevë këtë vitë.

16.Techrules Ren RS
Super makinat elektrike dhe hibride duket se janë qëndra e vëmendjes në Gjenevë. Rasti në fjalë – Techrules Ren RS.

15.Icona Neo
Kompania e makinave prodhuese Icona e ka bazën e vet në Shangai të Kinës, por rrënjët e saj janë italiane.

14 .PAL-V Liberty
Në rast se ju ndodhen $ 400,000 në portofolin tuaj dhe keni  licencën e pilotit, ju edhe mund të bëheni pronar i PAL-V Liberty, makinën e parë tregtare fluturuese.

13. Koenigsegg Regera d’Elegance
Koenigsegg thotë se Regera (e cila përkthehet si “të mbretërojë” në gjuhën angleze) “është projektuar posaçërisht për të qenë një alternativë luksoze Megacar për makinat tradicionale dhe për makinat e garave.

12.Lagonda Vision Concept
Kjo markë u themelua në Angli në vitin 1907, dhe tridhjetë vjet më vonë, kjo kompani ishte prodhuesja e makinave më luksoze të elitës në botë.

11.Toyota GR Supra Racing Concept
Do të jetë në treg në vitin 2020, Supra do të shfaqet me një shkëlqim të ri.

10. FOMM 1.0
Fomm e ka projektuar këtë makinë të notoj si një varkë, e cila drejtohet me manovra si motoçikleta në vend të gomave tradicionale.

9.Eadon Green Zeclat
Eadon Green Zeclat modernizon stilin e viteve 1930 të makinave.

8. Manifattura Automobili Torino Stratos
Nëse mendoni se Stratos i ri nga Manifattura Automobili Torino (MAT) ka një pamje të jashtme retro, atëherë i keni rënë pikës.

7.Sbarro 4×4+2
Ky është Sbarro 4×4 + 2, i cili është krijuar nga studentë në shkollën franceze Espera Sbarro.

 

6. Zenvo TSR-S
Një tjetër debutim ekzotik nga Gjeneva i këtij viti është TSR-S i Zenvës, një version i mrekullueshem i TSR-së.

5. Bugatti Chiron Sport
Bugatti Chiron Sport, një super makinë, e shtrenjtë, luksoze dhe super e kushtueshme.

4 .McLaren Senna GTR
Vetëm 75 klientë me fat do të kenë një shans për të marrë versionin e të famshmes së McLaren-it duke filluar nga viti i ardhshëm.

3 .Icona Nucleus
Një makinë moderne, me nje dizajn të përkryer,pamje e magjshme.

2. Lamborghini Huracán Performante Spyder
Kjo super makinë ska nevojë për fjale,kjo foto flet vetë,, magjepsese!

1. Rimac C_Two
Shikoni këtë makinë të mrekullueshëm, 100%  karbon dhe dyer prej “fluture”. E pakrahasueshme me asnjë tjetër!

Lini një Përgjigje