5 makinat sportive që nuk duhet ti blini në 2018.Ja se cilat janë ato

liridona 0

1.NISSAN 370Z
Nissan 370Z u prezantua në vitin 2009, por paraardhësi i tij është prezantuar që nga viti 2001.
Edhe pse 370Z duket e ngjashme me 350Z, ajo ishte krejtësisht e rindërtuar nga jashtë.
Baza e aksit është më e shkurtër, ndërsa gjerësia është rritur dhe pesha e përgjithshme e materialit është zvogëluar ndjeshëm.Prodhon 332 kuaj fuqi dhe 269 lb-ft çift rrotullues.


2.SUBARU WRX STI
WRX është performancA më e mirë e Subaru Legacy, e cila i rikthen rrënjët e saj në fillim të viteve 1990. Ndryshe nga WRX më tradicionale, e cila ishte e pajisur me katër motorë të sheshtë, performancat e STI përfshijnë turbochargers, që provojnë të jetë një rival i madh i Mitsubishi’s Lancer Evolution gjatë brezave.
WRX STI e sotme është një nga disa makina kompakte të pajisura me një sistem shumë të nevojshëm për të gjitha rrotat, duke pasur parasysh fuqinë brutale të prodhuar nga kjo makinë.


3.HONDA CIVIC TYPE R
Honda Civic Type R është versioni i performancës së makinës më të shitur të Hondës, Civic. Tipi R ka qenë në treg që nga viti 1997 dhe është në prodhimin e pestë.
Mundësuar nga një cilindër turbocharged, Type R prodhon 306 kuaj fuqi, dhe kjo bën që makina sportive të arrijë në 60 m/orë në vetëm 4.9 sekonda.
E gjithë kjo për një çmim fillestar prej vetëm $ 35,500.


4.VOLKSWAGEN GOLF GTI
Volkswagen Golf ka qenë rreth e rrotull që nga viti 1974.GTI e parë u prezantua në vitin 1976 me një motor 1.6L që ishte e aftë për një shpejtësi 110 m/orë.
Ajo vazhdon të jetë e paraqitur në kategorinë e 10 makinave më të mirë.


5.FORD FOCUS ST
Ford Focus ST ka qenë në treg që nga fundi i viteve 1990. Ndërsa shumica e entuziastëve do të zgjidhnin Focus RS më të fuqishme, është me të vërtetë ST që ofron vlerë më të mirë për para.
Me çmimin $ 26,000, ST do të vazhdojë të menaxhojë 0-60 m/orë në 6.3 sekonda, duke siguruar një udhëtim të bukur dhe sportiv.

This post is also available in: English