5 nga makinat më të rralla të koleksionit të Cristiano Ronaldos!

liridona 0

1.ASTON MARTIN DB9 2009

Pas DB7 shumë të suksesshëm, Aston Martin lëshoi ​​DB9 në Frankfurt Auto Show.Ronaldo zgjodhi versionin më të mirë të coupe. Duke folur për një V12 masiv 5.9L bazuar në Vanquish, kjo kafshë shtyn 470 kuaj fuqi dhe 443 lb / ft çift rrotullues.Kjo makinë afërsisht 4,000 kilogramë kap 0-60 m/orë në 4.6 sekonda. Ronaldo pagoi pothuajse 140,000 dollarë në këtë Aston Martin, dhe ia vlen edhe çmimi.


2.AUDI R8 2009

Në anën tjetër të spektrit të Audi, kemi pamjen 2009 Audi R8. Pasi mbizotëronte në rrugë me VL 4.2L V8, Audi lëshoi ​​versionin e R8 të 5.2L V10 (huazuar nga Lamborghini), duke e bërë këtë coupe sportiv për të kapur 60 m/orë në 3.9 sekonda dhe për të arritur një shpejtësi maksimale 196 m/orë.
Motori 525 kuaj fuqi jo vetëm që tingëllon këndshëm, por është i dukshëm nga jashtë makinës, pasi është zhvendosur bukur përmes një dritare qelqi.

3.BENTLEY GT SPEED 2009

Edhe pse GTC është një nga makinat më të konvertueshme në treg, Ronaldo dëshironte disa fuqi më shumë  të papërpunuara nga Bentley. Prandaj zgjodhi ​​Bentley GT 2009.

4.BMW M6 2006

Bazuar në BMW E63 / 64 6-Series, M6 ishte versioni ekstrem i një makine tashmë të mrekullueshme.
M6 BMW 2006 mund të arrijë 60 MPG në 4.1 sekonda dhe një shpejtësi maksimale prej 330 km.


5.BUGATTI CHIRON 2017

Duke përdorur të njëjtën funksion kryesor nga Veyron, i 8.0 L quad-turbo W16 motor është një nga makinat e Ronaldos, por me disa përmirësime serioze dhe modifikimet.

This post is also available in: English