Anëtarja më e re në familjen e madhe të Mercedes,super luks dhe rehati!

liridona 0

Nuk keni dhe aq besim në aftësitë tuaja për parkim? Atëhere kjo nuk është makina për ju. Ky është Mercedes-Maybach Pullman-limuzinë i modelit të ri Maybach S, 6 metra i gjate, për të qenë të saktë, ose pak më shumë se një metër më i gjatë se Maybach S-Class.

Ai gjithashtu qëndron 10 cm më lart se S-Class, dhe megjithëse Merc nuk ka konfirmuar akoma pesha, është e sigurt të thuhet se Pullman duhet të jetë mjaft i rëndë për të prishur Tides lokale. Çmimet për këto modele fillojnë nga rreth gjysmë milioni euro”.


Blerësit e tillë pa dyshim do të jenë të kënaqur nga kabinën luksoze të Pullman, e përshkruar – jo pa arsye – si një ‘club lounge’.
Natyrisht, ka një ndarje xhami në mes të kabinës së pasme dhe zonës së shoferit. Përpara kësaj ndarjeje është një monitor elektrike 47 cm që ngrihet dhe ulet.


Blerësit potencial të Pullman nuk kanë të ngjarë të shqetësohen nga ajo që, saktësisht, është nën mbulesën e limo të ri të tyre, por ata padyshim do të jenë të lumtur të dinë se versioni S600 ka fuqi të mjaftueshme për të kapërcyer çdo milici të vogël, litër V12 që hyn nga 530bhp dhe jo më pak se 613 çift rrotullues nga 1900rpm.

Historia Mercedes e emrit ‘Pullman’ – është përdorur fillimisht në karroca hekurudhore luksoze të hapura në vitin 1960. Mercedes Pullman më i famshëm feston ditëlindjen e tij të pesëdhjetë këtë vit: “S600” i lavdishëm, i zotëruar nga vetë diktatori ynë oligark, komandanti Clarkson

Lini një Përgjigje