Audi RS Q8 2021, ja çmimi dhe specifikat për këtë makinë

armir 0

Çmimi për performancën SUV Audi RS Q8 të vitit 2021 është mësuar tashmë, me modelin që pritet të mbërrijë në tetor.

RS Q8 – një version i nxehtë i Q8 SUV – ka një çmim prej rreth 185 mijë euro.

Kjo makinë ka 591 kuaj fuqi dhe një motor 4.0 V8, transmeton Telegrafi.

Audi pretendon se RS Q8 e saj mund të përshpejtojë nga 0-100 km / orë në vetëm 3.8 sekonda dhe të kalojë 200 km / orë në 13.7 sekonda.

Sistemi i ri infotainment MMI me ekran të dyfishtë të Audi vjen i pajisur, me një ekran 10.1 inç. Sistemi ka lidhje me Apple CarPlay dhe Android Auto, duke dërguar tinguj përmes një sistemi të shëndoshë Bang & Olufsen me 17 altoparlantë, 730-vat.

Një suitë e plotë e sigurisë dhe teknologjisë ofrohet me RS Q8, duke përfshirë kontrollin e lëvizjes, sensorët e parkimit para dhe pas dhe një aparat fotografik 360 shkallë për vëzhgim. /Telegrafi/