Azimut prezanton jahtin Grande 25 metra

liridona 0

Kantieri italian Azimut Yachts ka prezantuar jahtin e tij më të ri Grande 25 Metri pak ditë përpara shfaqjes së Canne.

Ky është një pasardhës i modeleve AZ 80 një superstrukturë të ndërtuar nga fibrat e karbonit.

Nje tjetër karakteristikë është se mund t’i sigurojë pronarit një privatësi të plotë duke e ndarë jahtin në dy pjesëme anë të dyerve: një pjesë ku punon ekuipazhi dhe tjetra ku rri pronari dhe të ftuarit e tij.Pamja e jashtme është dizenjuar nga Stefano Righini.Pamja e brendshme është dizenjuar nga Achille Salvagni në mënyrë tradicionale.Ky jaht mund të akomodojë deri në 8 persona me 3 kërvate dopjo dhe 2 tek. Gjithashtu mund të akomodojë dhe 3 pjestarë ekuipazhi.

Ka një kabinë vetëm për kapitenin dhe një tjetër me krevate marinari për pjesën tjetër të stafit.Ka një shpejtësi maksimale prej 29 nyjesh dhe ajo normale është 26 nyje.

This post is also available in: English