BMW E46 M3 CSL garon me Audi RS4 B5 (Video).

liridona 0

CarWow ka vendosur që në garën e radhës kokë më kokë të vendosë një BMW E46 M3 me një Audi RS4 B5.

E46 M3 CSL ka peshë më të vogël sesa model standard BMW M3, me një diferencë prej 110 kilogram. Fuqizuar nga motori 3.2 litërsh me gjashtë cilindra me një linjë me aspirim natyral i cili prodhon 365 kuaj fuqi.

Fuqia dërgohet tek dy rrotat e pasme përmes një transmisioni SMG-II Drivelogic me gjashtë marshe dhe kontroll të startit.
Nga ana tjetër avantazhi kryesor i Audi RS4 Avant B5 ka një avantazh sistemin 4×4 Quattro me katër rrotat aktive. Motori 2.7 litërsh V6 biturbo prodhon 381 kuaj fuqi, por Audi peshon 200 kilogram më shumë.

Sistemi manual i transmisionit e lë fatin e garës në duart e aftësisë së drejtuesit