BMW prezanton “bishat” në panairin e Gjeneves,ndër to dhe koncepti i X7.

liridona 0

1.BMW i8 Roadster

BMW i8 Roadster plug-in hibride BMW eDrive: konsumi i energjisë (i kombinuar): 14,5 kWh / 100 km. Konsumi i karburantit (i kombinuar): 2,1 l / 100 km, emetimet e CO2 (të kombinuara): 46 g / km.
Konsumi i karburantit përcaktohet në përputhje me ciklin e drejtimit të automjetit (ECE) (93/116 / EC), i përbërë nga rreth një e treta e trafikut urban dhe dy të tretat e makinës ekstra urbane (bazuar në distancën e mbuluar). Informacione të mëtejshme në lidhje me konsumin zyrtar të karburantit dhe emetimet zyrtare specifike të CO2 për makinat e reja të pasagjerëve mund të gjenden në ‘Udhëzimet për Konsumin e Karburante të reja të Automjeteve të Udhëtarëve dhe Udhëzimet për Emetimet e CO2’, të cilat janë të disponueshme pa pagesë në të gjitha shitjet dhe nga DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Gjermani në linkun e meposhtëm: http://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html

2.BMW X4

X4 është një “coupe” me katër dyer, me një tavan të ulët dhe kabinë të forta, veçanërisht në pjesën e pasme dhe në zonën e ngarkesës. Zgjedhjet e motorëve fillojnë me një turbo katër-vjeçar me 248-hp në xDrive30i dhe përfundojnë me një inline-six të 355 hp në M40i sportiv, i cili merr kontrollin e nisjes, frenat më të mëdha përpara, rrotat 19 inç, një diferencial të pasmë dhe një sport të rregullueshëm pezullimi. Të gjitha X4-ët kanë një makinë automatike me dy shpejtësi dhe vektorizim çift rrotullues me të gjitha rrotat. X4 e re do dali në shitje në korrik 2018.

3.BMW X2

Më e reja BMW X2 arrin këtë pranverë.Një 226-hp turbocharged 2.0-litër inline-katër grepa në një transmetim automatik me tetë shpejtësi me të gjitha-wheel drive. BMW vlerëson një 0-60 kohë prej 6.3 sekondash. Zgjedhjet fakultative të lidhjes përfshijnë një hotspot 4G LTE Wi-Fi dhe Apple CarPlay. Teknologjia e sigurisë përfshin paralajmërimin e nisjes së korsi, rreze automatike të lartë, paralajmërim përpara përplasjes dhe frenim i automatizuar i shpejtësisë së shpejtë. Do të prezantohet në pranverë 2018.

4.BMW Concept X7

Prej disa kohësh ne e dinim që BMW po planifikon të prezantojë një automjet sportiv-ose “automjet aktiviteti sportiv”, që do të jetë edhe më i madh se X5 dhe se emri i saj do të jetë X7. Sigurisht, X5 është mjaft i madh tashmë, por në disa aspekte, veçanërisht në rreshtin e tretë, nuk është mjaft i madh. Në emisionin e makinave në Frankfurt, 2017, BMW do të paraprijë stilin dhe brendësinë e konceptit X7 të madh të tij të ardhshëm.

Lini një Përgjigje