BMW prezanton krijimin e saj me te ri,BMW M5 Competition.

liridona 0

Ky është modeli më  i ri BMW M5. Pas Konkurrencës M2, ajo sinjalizon një epokë të re në të cilën produktet më të përqendruara të Divizionit M vijnë si modele të pavarura, në krahasim me paketat e Konkurrencës.


Kjo makinë është pak më e fuqishme, një prekje më e ngurtë dhe pak më shumë se M5 standarde.

Motorri V8 i saj 4.4-litër është deri 24 kuaj fuqi, duke marrë prodhimin e saj të përgjithshëm në 616 kuaj fuqi i cili është më shumë se Mercedes-AMG E63 S. Shpejtësia e lartë është ende e kufizuar në 155mph.


Gomat e përparme janë më të shtrenjta dhe montimet e motorit janë më të ngurtë.
Ju gjithashtu keni një sistem më të lartë të shterimit të sportit M Sport, por gjërat thelbësore – kutia e shpejtësisë automatike me katër shpejtësi M5 dhe sistemi me katër rrota, me modalitetin e ndezjes së pasme – mbeten të pandryshuara.


Çmimet janë ende për t’u njoftuar, por me M5 të rregullt që kushton £ 89,645, presin që kjo të jetë më afër 100,000.

This post is also available in: English