BMW S1000RR një motorr fantastik

Admin 0

Nuk ndodh shpesh që një kompani të hyjë në një treg të ri dhe të ketë një sukses të madh që në produktin e parë, por BMW ja arriti ta bënte këtë me modelin S1000RR. Ky motorr doli në treg në vitin 2009 me qëllim që të rivalizonte “të mëdhenjtë” si Kawasaki ZX-10R, Honda CBR1000RR, Suzuki GSX-R1000 etj.

Ky motorr arriti të kishte një sukses të paparë duke hyrë edhe ai në një kohë të shkurtër tek grupi i “të mëdhenjve”. Ky motorr ka një motorr që prodhon 190 kuajfuqi, ka sistemin ABS dhe me traction control duke e bërë S1000RR një motorr fantastik. Çmimi i një BMW S1000RR është 10499£.

This post is also available in: English