Cadillac vjen me luksin e rradhës dhe si gjithmon nuk na zhgënjen!

liridona 0

General Motors do të ndërpresë shperndarjen e Cadillac ATS pas modelit te vitit 2018 , vetëm gjashtë vjet pas prezantimit të makinës së vogël si një rival i denjë për konkurrentët më të fortë gjerman.

Një zëdhënës i Cadillac tha se markë luksoze ka në plan të zëvendësojë ATS kompakt, CTS mesme me dy makina te reja, megjithëse nuk është e qartë kur do të lançohen modelet e reja.

Duke filluar me gjithë kompozimin kompakt XT4 që vjen në shitje këtë vjeshtë, Cadillac thotë se ka në plan të nisë një model të ri çdo gjashtë muaj deri në fund të vitit 2021.

Cadillac XT6, pritet të jetë Cadillac tjetër i lançuar pas XT4.

ATS, limuzina më e vogël e Cadillac, u prezantua në vitin 2012 dhe është mbledhur në Lansing, Mich. Cadillac do të vazhdojë të tregtojë Coupe ATS për vitin 2019 model, tha një zëdhënës.

Në kohën e zbulimit të saj në ekspozitë automobilistike në Detroit të vitit 2012, Cadillac shpalli ATS si një konkurrent të barabartë me makinat më të mira të Gjermanisë, si BMW 3-Series, Audi A4 dhe Mercedes-Benz C-Class.

Mark Reuss, shefi i zhvillimit të produktit të GM-së, i cili ishte atëherë presidenti i Amerikës së Veriut, tha se ATS përfaqësonte “shpirtin e ri të Cadillac” dhe u zhvillua “për të perfaqesuar makinat luksoze kompakte më të mira kompakte në çdo masë”.

[Best_Wordpress_Gallery id=”120″ gal_title=”cad”]

This post is also available in: English