Category: Jahte

Recent Post

“Lamborghini mbi ujë”, kështu do të duket superjahti me 4 mijë kuaj-fuqi

Nëse mendonit se automjetet e lëvizshme të prodhuara nga Lamborghini janë të kushtuesh

Njihuni me Superjahtin i cili është dizenjuar në ngjashmëri me një avion

Ju prezantojmë me superjahtin avion. Aty ku bota e jahtit dhe e aviacionit do të miksohet në një

Superyahti i ri ‘Project Centauro’, njihuni me ‘bishën’ e re të deteve

Vetëm disa javë pasi arkitektja italiane Elena Nappi tregoi një model anijeje hibride që shndërr

Jahti luksoz që shndërrohet në nëndetëse

Duket si diçka që ka dalë nga filmat e James Bondit, por ky koncept mund të jetë sinjali se e ar

“Anija kozmike mbi uje”, superjahti më i ri i projektuar nga Porsche

I përshkruar si “një anije kozmike mbi ujë”, jahti “Royal Falcon One” doli në shitje kët

Ja cilat janë 6 fotografitë më të famshme të jahteve në Instagram

1.Jahti Khalilah Jahti Khalilah është i gjatë 49 metra dhe është ndërtuar nga amerikani Pa

Njihuni me kamperin i cili mund të udhëtojë në tokë por edhe lundron në ujë

‘’The Sealander’’ është një kamper i vogël i cili peshon rreth 500 kilogramë mund të ud

E mahnitshme! Ky është superjahti luksoz i Lurssen

Lurssen ka publikuar disa foto të superjahti prej 136 metrash të njohur me emrin Flying Fox. Jahti