Category: Makina

Recent Post

Ja sa makina mund të prodhojnë brenda 1 minute kompanitë gjigante

Kina është prodhuesi më i madh i makinave në planet, me rreth 25.7 milionë automjete të prodhua

E pabesueshme! Për shkak të Korona-Virusit, kompania e famshme shet makinat në një tullumbace

Prodhuesi indian Tata Motors, në mënyrë që të minimizonte mundësitë e transmetimit të korona-

Ja se cfare po ben Kia Motors America!

Kia Motors America po tërheq 294,756 automjete nga tregu amerikan per shkak te nje zjarri potencial

Nuk do ta besoni sesa e lehtë është të “hakoni” një Tesla Model X.

Një Tesla e hakuar është “vjedhur” në 90 sekonda falë pajisjes  Bluetooth! •

E pabesueshme! General Motors tërheq mbi 68 mijë makina elektrike

Ditën e premte gjigandi amerikan General Motors ka bërë të ditur se do të tërheqë nga tregu 68

Del në ankand Golfi i prodhuar në vitin 1980 me vetëm 1178 km të përshkruara

Një Golf që ka përshkruar vetëm 1187 km, i prodhuar në 1980 do të dalë në ankand gjatë kësa

Ferrari prezanton modelin e ri hibrid “SF90 Spider”

Ferrari sapo ka prezantuar “SF90 Spider”, i cili është versioni i konvertueshëm i hibr

Hyperion XP-1: 2.2 sekonda për të arritur shpejtësinë 100 km/orë

Me gamën e tij të madhe dhe shpejtësinë ekstreme, Hyperion XP-1 bën një emër për vete. Makina

Mercedesit S-Class 2021, hidhini një sy pjesës së brendshme të makinës

Luksi modern arrin një nivel të ri në brendësi të S-Class. Dizajnerët kanë krijuar një ambien