Category: Te Tjera

Recent Post

Ja se çfarë rezervon projekti “Artemis” i Audit!

Kreu i dizajnit të Audi, Marc Lichte, thotë se automjeti i ardhshëm autonom që do të dalë nga p

Pesë makinat më të mira familjare sipas AutoTrader

Familjet vijnë në të gjitha format dhe madhësitë ashtu si edhe makinat. Ka shumë opsione, kësh

Ja se cilën nga makinat e tij po shet Post Malone!

Post Malone po shet “Master i Monakos” të tij McLaren Senna XP 2019, e cila është një

Studimi: Nëse mbani dritaren e makinës hapur jeni të të ekspozuar 80 për qind më shumë ndaj ndotjes së ajrit

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, rreth shtatë milionë njerëz në të gjithë botën hu

Tesla po ecën mirë por mban vëndin e dytë në Europë për shitjen e makinave, ja cila markë ka vendin e parë

Makina elektrike më e shitur në gjysmën e parë të vitit 2020 vjen nga Franca. Kriza aktuale në

Airbag-u më i ri në treg, ju mbron nga të treja anët

Makinat, kamionët dhe SUV-ët janë shumë më të sigurt se kurrë këto ditë, por ka ende njerëz

Foto/Porsche sjellë dy super-makina të reja

Porsche Cayenne dhe Cayenne GTS, si dhe versioni i tij Coupe sapo janë

Australia merr dronët ushtarakë që fluturojnë me inteligjencë artificiale

Kompania Boeing Australia i ka prezantuar dje forcave ajrore të vendit prototipin e parë të një d

Avioni elektrik më i madh në botë bën fluturimin e parë

Sektori i aviacionit konsiderohet nga përgjegjësit kryesorë për shtimin e gazrave të dëmshëm n

Aeroplani i ndërtuar në fund të viteve ’50, akoma mban rekordin si më i shpejti në botë

Edhe pse u ndërtua dekada më parë, vazhdon ende të jetë aeroplani më i shpejtë në botë. Avio