Cili mendoni se do ta fitojë garën Mercedes-AMG E63 S apo BMW M5 Competition (Video)

ardita 0

Mercedes-AMG E63 S garon me BMW M5 Competition, para se të thoni se kitja e konkurrencës M5 i jep atij një avantazh të padrejtë, konsideroni faktin se “S” në fund të emrit të E63 gjithashtu qëndron për diçka. Po, ky është versioni më i fuqishëm sedan.

BMW ka një motor biturbo V8, 4.4 litërsh me 617 kuaj fuqi dhe shpejtësinë nga 0-100 km e arrin për 3.3 sekonda.

Nga ana tjetër, Mercedes-Benz ka një motor twinturbo V8, 4.0 litërsh dhe prodhon 604 kuaj fuqi, pak më pak se BMW. Shpejtësinë nga 0-100 km e arrin për 3.4 sekonda.