Debutimi në New York Moto Show i Acura RDX and MDX.Kjo makinë pa dyshim do tju bëjë për vete!

liridona 0

Acura RDX është prezantuar në New York Auto Show me një rregullim rrënjësor, me një front të bukur dhe thuhet se është frymëzuar nga super-automjet hibrid i kompanisë, NSX.

 Përderisa nuk ka mundësi hibride për RDX me pesë pasagjerë, ajo ka një motor të vogël I4 me 2.0 litërsh, i mirë për 272 kuaj fuqi dhe 280 çift rrotullues.

Brenda ka një ekran standard infotainment prej 10.2 inç i cili kontrollohet duke përdorur një touchpad. Gjithashtu është edhe suite AcuraWatch e ndihmës së shoferit, duke përfshirë kontrollin e përshtatshëm të dhenies se makines, mbajtjen e korsisë dhe paralajmërimin e largimit të korsisë, si dhe frenimin automatik.

Në formacionin e Acura, MDX është më i madh dhe merr një trajtim të ri A-Spec për 2019. Fuqia e tij V6 mbetet e njëjtë, por rrota prej 20 inç dhe elementët e jashtëm janë unike për modelin A-Spec.

[Best_Wordpress_Gallery id=”51″ gal_title=”Acura RDX and MDX”]

Lini një Përgjigje