Dëgjoni zhurmën e Apollo IE! Pa diskutim Emocion intensiv!

liridona 0

Motorët e IE Apollo tingëllojnë të mahnitshëm në këtë video.

Prezantuar në tetor 2017, IE është makina e parë e re e Apollos që prej krijimit të Gumpert 14 vjet më parë. Mund të ketë marrë rreth një dekadë e gjysmë për koleksionin e tyre të mëtejshëm, por duket sikur ia vlen të presësh.

IE do të thotë “Intensa Emozione”, ose Emocion intensive. Sepse çdo gjë tingëllon më mirë kur është në italisht. V12 masiv i IE-së është i aftë për kaq shumë zhurmë që pothuajse e trondit mendjen. Ka diçka që të kujton një Lamborghini, por sapo motor ndalon së dhëni superxhiro, fillon të prodhojë kërcitje të tilla të çmendura, sikur të dëgjosh një kazan kokoshka.
Nëse nuk jeni të vetëdijshëm për atë që Apollo IE ka për të ofruar, na lejoni tju informojmë.Eshtë i përbërë nga fibra karboni,është më shumë si një vaskë me fibër karboni. Ka një motor V12 me aspirim 6.3-L që prodhon 780 kuaj fuqi dhe 560 lb- ft e çift rrotullues.Ka kapur 0-60 m/orë është bërë në 2,7 sekonda në rrugën e saj për një shpejtësi të lartë prej 208 mph.

Pjesa e brëndshme është e gjitha me fijet e karbonit. Çmimi fillestar është 2.6 milion dollarë. Dërgesat pritet të fillojnë në fillim të vitit 2019.

This post is also available in: English