Del në shitje superjahti Kibo – Sa mund të kushtojë?

Mariglen 0

Superjahti prej 82 metrash Kibo ka dale në shitje. Kibo u ndërtua nga Abeking & Rasmussen në vitin 2014. Çmimi i jahtit është 150 milion euro.

Jahti u ble në vitin 2014 nga miliarderi rus Alexander Mamut dhe ishte jahti më i madh në Barcelona Yacht Show këtë vit. Jahti mund të akomodojë deri në 12 persona në 4 dhoma. Jahti gjithashtu ka edhe një VIP suite dhe një pishinë. Jahti u dizenjua nga Terence Disdale dhe ka një ashensor prej xhami i cili është gjëja më e veçantë e këtij jahti.

This post is also available in: English