Doni të shikoni nje kampion MotoGP që të garoj në Formula 1?

liridona 0

Një pyetje e thjeshtë: sa shumë dëshiron të shikosh Marc Marquez në një makinë Formula 1, duke garuar kundër Lewis Hamilton, Sebastian Vettel dhe Daniel Ricciardo?

Po, përgjigje e thjeshtë. SHUME SHUME. Kampioni katër herë i MotoGP-së u hodh në një makinë të Toro Rosso Formula 1 kohëve të fundit për të testuar aftësitë e tij në Red Bull Ring,
Shfaqet edhe ai ishte nervoz para provës.

Distancat e frenimit dhe kohën në kthesa janë krejtësisht të ndryshme. Një makinë e Formula 1 ka shumë më pak forcë, natyrisht,kjo gjë solli shumë argëtim në pjesën e qarkut me më shumë kthesa, në veçanti. ”

Trajneri i Marquez – kishte këtë për të thënë: “Sapo ai hyri në kabinë, ai ishte 100 për qind i përqendruar dhe dha një performancë të lartë në garë.

[Best_Wordpress_Gallery id=”181″ gal_title=”f”]

This post is also available in: English