E mahnitshme! Audi prezanton modelin më të ri A6 Avant. Një mrekulli më vete

ardita 0

Kompania gjermane Audi  ka prezantuar modelin e ri  Avant estate, por ky model  akoma nuk ka dal në  treg.

Kjo makinë është në mënyrë të konsiderueshme më e madhe se paraardhësi i tij, është 10 mm më i gjatë, 20 mm më i gjerë dhe 6 mm më i lartë , duke rritur hapësiren brenda kabinës e veçanërisht në sediljet e pasme.

Linja e motorrëve është e njëjtë me modelin Saloon i cili ka një motorr V6 me naftë apo benzinë e teknologji hibride 48-volt e të gjitha rrotat aktive.

Motorri më i vogël është ai 2.0 litërsh TDI me katër cilindra që prodhon 201 kuaj fuqi , ndërsa ai super sportiv RS6 pritet që të lançohet më vonë.

Audi A6 Avant i ri do të dalë në shitje gjatë kësaj vere me çmim fillestar prej 45 mijë euro . 

Lini një Përgjigje