E mahnitshme! BMW Seria 7 debuton zyrtarisht me motorin e ri V8

ardita 0

Pas disa fotografive që janë kapur nga paparacët dhe pas publikimit të tyre nëpër rrjetet sociale të BMW Seria 7, modeli më në fund po bën debutimin e tij zyrtar.

BMW Seria 7 i ridizajnuar ka pësuar ndryshime të mëdha në stil dhe ka patur disa përmirësime të rëndësishme teknologjike. BMW ka paraqitur gjithashtu një version ‘re-engineered’  V8 me 4.4 litra dhe prodhon 530 kuaj fuqi, 80 kuaj fuqi më shumë se më parë. 

Në 750i xDrive, motori i ri V8 siguron që sedani të arrijë shpejtësinë nga 0-100 km në vetëm 3.9 sekonda. Seria e re 7 do të ofrohet gjithashtu me një teknologji hibride që kombinon 280 kuaj fuqi me gjashtë cilindra me një motor elektrik me 115 kuaj fuqi. Sistemi mban energji elektrike në një bateri të re litium-jon, por BMW nuk është gati të zbulojë gamën me fuqi elektrike.

Seria e re 7 do të jetë në dispozicion në dyqanet e shitjeve në muajin prill dhe do të jetë në dispozicion në pesë specifikime të ndryshme, katër prej të cilave janë me motor në të katër boshtet dhe njëra me boshtet e fundit. Çmimet do të shpallen më afër datës së shitjes.

This post is also available in: English