E mahnitshme! Ky është Ford Raptor-i i modifikuar nga Roush

Admin 0

Roush është kompani amerikane e cila është e specializuar në modifikimin e makinave si Ford F-150 Raptor dhe Mustang. Ajo ka bërë disa modifikime në motorrin  e një Ford Raptor duke e bërë atë më të fuqishëm. Sipas Roush motorri V6 twin-turbo 3.5-litërsh tani mund të arrijë një fuqi prej 522 kuajshfuqi.

Roush  deklaroi se i ka vendosur goma të reja makinës për të ecur më mirë në terrenet e vështira dhe shtoi se vetëm amortizatorët nuk kanë pësuar asnjë ndryshim. Gjithashtu Roush ka modifikuar pak edhe sediljet duke i vendosur embelën e saj dhe duke ndërruar ngjyrën e tapicerisë. Çmimi i një Ford Raptor të modifikuar nga Roush është 52,855 dollarë.

 

This post is also available in: English