E mahnitshme! Opel zbulon disa detaje për modelin e saj më të ri

ardita 0

Në muajin mars të këtij viti, Opel konfirmoi se kishte plane për të krijuar një Corsa GSi të ri, por në atë kohë ai zbuloi vetëm disa imazhe të makinës nuk zbuloi detaje teknike. Por tashmë marka ka vendosur që të zbuloje disa detaje më tepër.

Modeli i ri Corsa GSi do të ketë një motor me katër cilindra 1.4 litërsh turbocharged, kambio manuale. Corsa GSi do të ketë shasine sportive të versionit OPC dhe makina shpejtësinë nga 0 deri në 100 km e arrin për 8.9 sekonda dhe do të ketë një shpejtësi maksimale prej 207 km/orë.

Inxhinierët kanë punuar shumë në manovrueshmërinë e Opel-it, duke optimizuar “sjelljen” e tij dhe duke bërë që edhe rrugët plot me kthesa të mos jenë të lodhshme.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”45″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

This post is also available in: English