E mahnitshme! Skoda zbulon skicat e SUV-it të ri, përpara debutimit zyrtar

ardita 0

Skoda Kamiq do të jetë SUV-i më i vogël i kësaj kompanie e i cili do të zbulohet në muajin mars 2019 në panairin e makinave në Gjenevë.

Kjo makinë e re është dizajnuar për të rivalizuar direkt Nissan Juke e Renault Capture, por të cilin Skoda e ka ndërtuar në platformën e madhe të Volkswagen Group, MQB për t’i mposhtur ata në hapësirën e ofruar e duke e bërë më praktik.

Në fotografitë e zbuluara nga marka çeke, duket se Kamiq do t’i qëndroj besnik konceptit që zbuluar më parë. Motorët me të cilët Kamiq do të ofrohet janë: 1.0 litërsh e 1.5 litërsh me benzinë si dhe një 1.6 litërsh me naftë.