E mrekullueshme! Ford zbulon modelin e tij më të ri, Explorer 2020

ardita 0

Më në fund Ford zbuloi SUV-in e ri të vitit 2020, së bashku me platformën e re vjen dhe dizajni i përditësuar si jashtë ashtu edhe brenda saj.

Nën kofano, Ford do të ofrojë një shumëllojshmëri të motorëve EcoBoost, më i fuqishmi i të cilave do të jetë motori V6 twin-turb 3.0 litërsh që prodhon 365 kuaj fuqi.  Ekziston edhe një motor tjetër turbo 2.0 litërsh.

Këto janë vetëm 2 motorët që Ford ka bërë të ditur deri më tani, na duhet të presim konferencën që do të zhvillohet në panairin e makinave në Detroit për të mësuar diçka më tepër rreth modeleve hibride dhe ST. Explorer 2020 do të jetë në dispozicion në XLT, Limited, Limited Hybrid, ST dhe Platinum.

Rimorkimi nuk është fusha e vetme ku Explorer i ri është më praktik. Ford i kushtoi vëmendje të veçantë kabinës pë ruajtjen e sendeve të vogla si shishe dhe telefona celularë. Kabineti ka hapësirë ​​magazinimi, të shpërndarë në mesin e të tre rreshtave të vendeve. Artikuj më të mëdhenj mund të akomodohen edhe në sajë të vendeve në dispozicion të fuqisë së tretë të PowerFold.

Ford thotë se modeli i ri Explorer 2020 do të jetë i disponueshëm nëpër dyqane këtë verë.

This post is also available in: English