E mrekullueshme! Volkswagen prezanton modelin e saj më të ri, T-Cross 2019

ardita 0

Kompania Volkswagen më në fund ka prezantuar makinën më të re e cila quhet T-Cross 2019. 

Në Shtetet e Bashkuara modeli i ri është cilësuar si shumë i vogël për kërkesat e amerikanëve, të cilët për një kohë duhet të mjaftohen me Tiguan dhe Tiguan Limited.

T-Cross është ndërtuar mbi platformën MBP, në të cilën përfshihen edhe VW Polo  e Audi A1. Makina motorin e ka me gaz dhe benzinë që prodhon prej 95 deri në 150 kuaj fuqi.

Edhe pse është crossoveri më i vogël nga Volkswagen, ai vjen me sistemin e monotorimit të kalimtarëve. Opsioni për parkimin e saj ju mundëson që makinën ta parkoni edhe në hapësirat më të ngushta.