E pabesueshme! McLaren 720S mund të jetë supermakina më praktike në botë

ardita 0

Mjeti më i ri i prodhuesit britanik është një supermakinë e vërtetë.  McLaren 720S i ri ka një stil mahnitës si dhe është shumë i shpejtë.

Ai ka një motor 4 litërsh Twin-Turbo V8, prodhon 710 kuaj fuqi. Për të demostruar fuqinë e zjarrtë të automjetit, duhet vetëm të shtypni pedalen e gazit. Kjo supermakinë shpejtësinë nga 0 deri në 100 km e arrin për 2.7 sekonda.

Kabina e saj ka formën e një flluske dhe panelet e çatisë janë transparente.  Pjesa e bagazhit ka hapësirë të mjaftueshme për të vendosur dy valixhe të vogla ose vetëm një valixhe të madhe. Hyrja dhe dalja nga makina është shumë e lehtë për shkak të dyerve që hapen vertikalisht.

Kjo makinë ështe komplekse ka një fuqi dhe një amortizim perfekt. 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”31″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

 

 

This post is also available in: English