E pabesueshme por e vertetë, Range Rover prezanton modelin Coupe dy-dyersh!

liridona 0

Land Rover ka zbuluar Range Rover SV Coupe në Gjenevë, një SUV me prestigj të ndërtuar me dorë që do të shitet me 335.000 dollarë në Kanada.

Përkufizohet nga krijuesi i saj i parë luksoz SUV Coupe (duke mos përfshirë edhe tani-defunct Range Rover Evoque tre-dyer, supozojmë ne), Coupe SV do të jetë ndërtuar me dorë, me vetëm 999 shembuj të prodhuar.

Land Rover thotë se SV paguan homologun e parë të Range Rover, i cili u ofrua ekskluzivisht si një dy-dyersh për dekadën e saj të parë në treg.
Ndërsa Land Rover bën thirrje për “aftësi të pashoqe në një shumëllojshmëri të terreneve”, detajet përfshijnë ulëset e përparme dhe të pasme që mund të bëhen në tapiceri të kundërta dhe disponueshmëria e tre llojeve të trungjeve të drurit. Me tapiceri prej lëkure me diamant, Land Rover kishte për qëllim rikrijimin e ambientit të cilin blerësit e tij të mirë mund të dallonin nga avionët dhe jahtet e tyre privatë.
Jashtë, i lyer me një lëngë metalik me emrin Liquescence është një Land Rover i pari dhe opsionet e tjera të bojës përfshijnë ChromaFlair. Çfarëdo boje që një klient zgjedh, ajo aplikohet në panelet e trupit të dallueshme nga ato të çdo modeli tjetër Range Rover, përveç kapakut dhe derës se pasme të poshtme.

Nën kofano është një version 557 hp / 516 ft-i i 5.0 L V8 huazuar nga Land Rover Range Rover 2018; kjo është e mjaftueshme për të çuar fuoristradën nga 0-100 km / h në 5.3 sekonda dhe në një shpejtësi maksimale prej 265 km / h.

Teknologjia përfshin sistemin e infotainment të dyfishtë të ekranit Land Rover me ekranin e saj 10 inç, plus një ekran shoferi interaktiv 12 inç dhe ekranin me kokë lart 10 inç.
Opsioni i parë i gjithanshëm i timonit prej 23 inç i Land Rover-it vjen i mbyllur në një pezullim ajror me katër lartësi udhëtimi dhe një funksion që automatikisht ngre makinën nëse zbulohet një pengesë. 4WD të përhershëm, me shpejtësi të ulët ingranazhi dhe një diferencial mbrapa diferencial janë atje për t’ju ndihmuar të merrni dhe mbi çdo gjë që është në rrugë.

Land Rover thotë se pret të fillojë dhënien e Coupes të parë SV për klientët në fund të vitit 2018.

Lini një Përgjigje