E papritur! BMW konfirmon se modeli X7 do të prezantohet më herët se ç’pritej

ardita 0

Deri tani dihej se modeli X7 do të prezantohej gjatë muajit nëntor në Los Angeles por ‘The Drive’ ka mësuar se BMW do ta prezantojë këtë model në muajin tetor në Paris.

Forma e gjatë e pjesës së përparme dhe dimensionet gjigande kanë ngjallur debate të mëdha si nga kritika edhe prej publikut. Zyrtarët e BMW nuk kanë mohuar e as pohuar nëse X7 do të ketë version hibrid apo tërësisht elektrik.

Në ndryshim nga versionet që janë ekologjike thuhet se X7 është integruar edhe M Performance, gjë të cilën e kanë kundërshtuar shumë zyrtarë të kompanisë. 

https://www.youtube.com/watch?v=qPINe77ugN4