Edhe pse miliarder,ja cfarë makinash ka zotëruar Mark Zuckerberg! Nuk do tju shkonte kurrë mendja!

liridona 0

Mark Zuckerberg është një nga njerëzit më të pasur në botë. Ai fitoi pasurinë përmes rrjetit të tij social Facebook. E gjithë bota e di se kush është, sepse ne të gjithë jemi duke përdorur faqen e tij. Ok, ndoshta jo e gjithë bota, por 2 miliard përdorues po, dhe kjo është diçka. Falë FB dhe sipërmarrjeve të tjera të biznesit ai akumuluar një vlerë neto prej më shumë se $ miliard. Me këtë shumë parash, ju ndoshta mendoni se ai po shpenzon një ton për sendet luksoze. Por, ai nuk është në të vërtetë duke e bërë kete gje. Zuckerberg është i njohur për blerjen e pasurive të patundshme. Rrobat e tij janë modeste, ai nuk ha në restorante të shtrenjta. Dhe, më e rëndësishmja, ai nuk nget makina super të shtrenjta. Më poshtë keni një listë të automjeteve të zotëruara nga Marku dhe nuk do të besoni shijen e tij.

1.TSX është një ndër to. Ajo ka një motor 2,4 litërsh me katër cilindra çift me një transmetim me pesë shpejtësi dhe është i aftë të arrijë në 137mph. Zuckerberg nuk i pëlqen të tërheqë shumë vëmendje kur është në rrugë, dhe me këtë automjet ai e arrin këtë gjë.

2.Volkswagen Golf i Zuckerberg në 2014 është një mjet i besueshëm, por jo i përshtatshëm me pronarin e Facebook. Po, ka disqe metalike, një shpejtësi maksimale prej 238 kilometrash në orë dhe mund të kap 0-100 për 6.9 sekonda, por kjo nuk është një makinë që do të blinte një miliarder. Edhe Volkswagen ishte i habitur që Zuckerberg bleu këtë makinë.

3.Honda Fit është makinë e vogël familjare e blerë nga njerëz nga klasa e mesme. Jo miliarderë Mark! Ajo mund të shkojë deri në 118 mph me motorin e tij me 4 cilindra të aftë për të prodhuar 117 kuaj fuqi. Ajo gjithashtu ka një transmetim manual me 5 shpejtësi, gjë që na bën të mendojmë se Marku e pëlqen transmetimin manual. Njeriu i cili mund të zotërojë një botë, pse nuk e blen të paktën një BMW?

 

4.Nissan është një nga makinat që Mark ka zoteruar. Është e madhe, ofron rehati dhe është luksoze. Por vetëm nëse i përkisni një klasë mesatare.

5.Së fundi! Një automjet që mund të jetë i denjë për këtë njeri.Pagani Huayra është makina më e shtrenjtë e koleksionit të tij të makinave. Dizajni i saj është perfekt ashtu si pothuajse çdo makinë sportive italiane.Ne jemi të kënaqur që Mark Zuckerberg zotëron një të tillë.

Lini një Përgjigje