Eshtë konfirmuar! Lagonda do të prezantoi një fuoristradë elektrike në 2021. Wow, e mrekullueshme

liridona 0

Keni nevojë për më shumë prova se SUV është stenografia e re me katër goma për luksin me te fundit, performancën e pamundur dhe lançimin e markave tradicionale në stratosfera të reja? Lëvizja ultra luksoze e Aston Martin,Rolls-Royce, Lagonda, është propozimi më i fundit dhe ndoshta më ambicioz i temës super SUV. Sot, Lagonda konfirmoi se do të zbulojë një SUV me bateri të gjithë-elektrike deri në vitin 2021.

Lagonda thotë se dizajni i ri SUV i paprekur do të jetë një evolucion i konceptit të Vizionit Lagonda, të cilin e kaluam në garën motorike të vitit 2018 në Gjenevë. Crikey. Projektuesi kryesor i Aston Martin, Marek Reichman, tha: “Lagonda SUV do të ruajë guximin e Vizionit. Lagonda është një markë luksoze, por është gjithashtu e rrënjosur në teknologji. Ajo do të jetë si asnjë SUV tjetër, kështu që pamjet e saj duhet të pasqyrojnë realitetin e ri dhe të shërbejnë si udhërrëfyes për një të ardhme në të cilën automjetet më të dëshirueshme dhe prestigjioze ende kanë një vend “.

Koncepti i Vizionit propozoi përdorimin e baterive të ngurta, një distancë prej 400 milje.. Sepse princeshat, oligarkët dhe Premier League nuk mund të shqetësohen me kabllo dhe prizë.
Dhe nëse dëshironi një Lagonda që nuk është SUV, shpresojmë qe nuk do të duhet te prisni shumë kohë. Kompania thotë se SUV do të jetë vetëm hapja e një gamë të ‘shteteve të artit, automjeteve luksoze’.
Herën e fundit kur emri i Lagonda u paraqit në një koncept SUV, në vitin 2009, vetura në fjalë u mundësua nga një V12 me 6.0 litra (me dizel dhe variantë hibride të planifikuar).

Dhe ne jemi të sigurt se është një rastësi e plotë që Lagonda e ka bërë këtë njoftim fjalë për fjalë një ditë para se Rolls-Royce të përpiqet të vjedhë titullin e fundit SUV luksoz duke zbuluar Cullinanun e ri.

 

This post is also available in: English