FOTO/ Këto janë të famshmit që preferojnë makinat e tyre modeste

ardita 0

Të famshmit jetojnë një jetë plot luks dhe glamour dhe kjo është ajo që të gjithë ne besojmë për ta. Ne i imagjinojmë ata të jetojnë në apartamente luksi, dhe duke hipur në limuzina ose duke vozitur nëpër makinat më të lezetshme.

Por jo të gjithë të famshmit zgjedhin këtë lloj jete. Disa zgjedhin të jetojnë thjeshtë ,si vip-at në këtë listë që kanë makina modeste. Disa prej tyre janë biljonerë dhe ngasin makina që kushtojnë më pak se 50.000$.

Hidhi një sy listës së të famshmëve që zgjedhin makina praktike dhe të sigurta në vend të atyre luksoze.


Jeremy Piven –Ford Bronco Jo, Jeremy Piven nuk ka një shofer dhe nuk përdor makina luksoze. Ai drejton makinën vetë nje Ford Bronco të vitit 1977. Roli i suksesshëm i aktorit ishte në Enterteiner original HBO ,ku luajti të adhururueshmin Ari Gold. Vlera e tij neto prej 20 milion dollar nuk u prek aspak , kur ai bleu makinën e tij që kushton 47.000 dollarë. Makina e tij mund të duket e tepërt për qytetarët mesatar, por nuk pritet që ajo të ngitet nga yjet e hollivudit. Aktori e ka restauruar atë, duke e lyer dhe vendosur goma të reja dhe më e mira e saj është që ka sigurim automatik.


Marck Zuckermberg – Acura Tsx Shumë nga ne do të mendonim se dikush si Marck Zuckerberg , i cili themeloj Facebook, do te drejtonte një makinë shumë miljona dollarshe. Megjithëse ai ka një vlerë neto prej 74 milion $, ashtu si në veshjen e tij, Zuckermberg pëlqen makinën e tij praktike dhe modeste. Vlera e Acura TSX e tij, 30,000 dollarë, është si monedha në krahasim me miliardat që ai ka mbërthyer në llogarinë e tij bankare. Kur miliarderi u pyet se pse zgjodhi një makinë të tillë, përgjigjja e tij është e thjeshtë, ai thjesht po kërkon një udhëtim të sigurt dhe të rehatshëm.


Nick Jonas – Shelby Mustang Ndoshta Nick Jonas ishte me të vërtetë i destinuar të ishte një artist i vetëm, pasi formimi i grupit të tij, The Jonas Brothers, ndodhi vetëm pasi Columbia Records e vuri në dukje atë kur ai lëshoi ​​single-in e tij të parë kur ishte vetëm 7 vjeç. Jonas ka punuar që kur  ai ishte një djalë i ri, nuk është çudi që vlera e tij neto ka arritur në 25 milion dollarë kur është ende vetëm 26 vjeç. Këngëtari dhe aktori duket se preferon stilin e vjeter dhe modest të makinave, duke qenë se ai preferon të ngasë një Shelby mustang. Ai është gjithashtu shumë zemërgjerë, pasi i dhuroj gruas së tij, aktores Priyanka Chopra një Maybach, e cila kushton shumë më shumë se makina e tij, rreth 200.000$!


Camerun Diaz- Toyota Pirus Kur Cameron Diaz tha që po tërhiqej nga aktrimi, shumë nga ne u tronditëm pasi ajo është ende mjaft e re (shumë yje të Hollivudit dalin në pension kur janë 80 vjeç ose më të vjetër) . Ndoshta aktorja më në fund ishte lodhur me të gjitha udhëtimet e vazhdueshme gjatë xhirimeve dhe ngjarjeve në Hollivud. Epo, ne nuk mund ta fajësojmë atë për ndryshimin e përparësive të saj, në fund të fundit, ajo ka lirinë ta bëjë këtë me vlerën e saj neto prej 140 milion dollarësh. Ndoshta është dashuria e saj për natyrën që e shtyu Diaz të shkojë me një makinë të përballueshme hibride Toyota Prius, pasi është një nga automjetet më miqësore me eko në Amerikë, deklaruar kështu pasi testoi emetimet e saj të formës së smogut.


Julia Robets – Mercedes Benz GL302  Kishte një skenë në Pretty Woman ku Vivian, personazhi i Julia Roberts, i mësonte Edward – personazhi i portretizuar nga aktori Richard Gere, si të drejtonte si duhet një Lotus Esprit SE 1989. Tifozët do të supozojnë se një aktore e listës A në Hollywood si Roberts do të voziste një makinë të zbukuruar dhe të shtrenjtë, por, na vjen keq që ju zhgënjyem! Prakticiteti i yllit është në pikëpyetje me Mercedes Benz GL320 të saj. Automjeti, megjithëse është prodhuar nga një krijues makinash luksoze, është i përsosur për të marrë fëmijët në shkollë dhe për ti dërguar në praktikat e futbollit. Roberts është nënë e tre fëmijëve të moshës shkollore, binjakët Phinnaeus dhe Hazel, dhe Henry, dhe ajo nuk është duke qëlluar, ajo do që të jetë një dorë për nënën.