I-Pace, Jaguari SUV i gjithi elektronik!

liridona 0

Pak veta do ta kishin besuar,por Jaguar eshte e para nga markat luksoze qe solli në treg makina elektronike SUV.

I-PACE është dhe versioni i tyre i parë,dhe është një arritje mbresëlënëse.

Sigurisht që gjermanët e mëdhenjë si AUDI,bmw,Voolsvagen dhe Mercedes,nuk ndenjën duarkryq por ofruan versionet e tyre.

Mgjithatë,I-Pace e Jaguar është e para SUV e gjitha elektronike,e cila lufton kokë më kokë me Tesla Model S.

I-Pace arin një shpejtësi prej 200 km/orë,me një karikim baterie mund të ecë per 470 km/orë i cili shkon 80% për 45 minuta.