Ja disa nga prodhimet e Mercedes-Benz që na kanë lënë pa frymë

ardita 0

Marka Mercedes-Benz është një sinonim me klasin, luksin dhe elegancën e përjetshme por edhe me rimëkëmbjen, tymin e gomave dhe me zhurmën e fuqishme të motorëve V8 e V12. Për shumë njerëz është  baza e përkryer nga e cila mund të ndërtohet një përbindësh i rëndë.

Me këtë në mendje gjetëm disa nga projektet më të bukura dhe më të çmuara të bazuara në automjetet Mercedes-Benz.

Brabus G70 6X6

Mercedes-AMG One

Mercedes-AMG GT R Pro

Mercedes-Benz SLS AMG Black Series

Brabus Rocket 900

Mercedes-Benz CLK GTR

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

Hamann GLE 63 S Coupe

Carlsson CC63S

Mercedes-Benz SL73 AMG

 

This post is also available in: English