Ja fuoristrada që Audi do të nxjerrë në treg në 2018!

liridona 0

Audi  paralajmeroi  ne fillim te 2018  se do te nxjerre nje makine elektrike cdo vit, duke filluar me nje fuoristrade sportive elektrike qe mendohet se mund te eci pak me shume se 300 milje(310.69 miles) pa u karikuar .Kjo eshte dhe me shume se Tesla modeli S qe sipas Agjensise amerikane per Mbrojtjen e Mjedist arrin deri ne 303.2 milje.

Kjo nuk vjen si ndonje surprize e madhe. Vitin e kaluar ne Frankfurt Motor Show Audi prezantoi E-tron Quattro Concept dhe konfirmoi se makina tjeter do t’i ngjante pak asaj.

E-tron Quattro Concept ka dy motorra elektrike.Audi pretendon se mund te arrije nje shpejtesi pre 62 mph ne 4,6 sek.