Ja sa do të jetë çmimi i Mazda MX-5. Ja vlen për një makinë të tillë!

liridona 0

Mazda MX-5 është një nga prodhimet më të mëdha të makinave. Nëse një muaj do të kalonte pa Mazda fundi i botës me siguri do të ishte afër.

E fundit është Sport Black,super i dallueshem nga ngjyra e zezë e tij. E disponueshme ekskluzivisht në ‘Eternal Blue Mica’, ajo vjen me disa hollësi ngjyrë të zezë (PE) dhe sendilje lëkure.

Është e bazuar në MX-5 RF dhe ka një motorr të fuqishëm 158 kuaj fuqi 2.0 litra.

Çmimi për gjithë këtë? Një Sport Black do të kushtojë £ 25,695, i cili është ende shumë i lirë kur bëhet fjalë për makina sportive me rrota të pasme: edicioni special i Fiat 124 Spider S kushton më shumë.
Mazda do të tregojë RF Sport Black në një takim me pronarit të MX-5 në Goodwood këtë fundjavë.

[Best_Wordpress_Gallery id=”67″ gal_title=”amg”]

This post is also available in: English