Ja se çfarë detajesh i ka mundësuar Porsche modelit 911 Speedster! Video.

liridona 0

Porsche solli Speedster 911 në Goodwood Festivalin e Shpejtësisë ku mori vëmëndjen e të gjithve.

Në 2016, Porsche zbuloi 911 R, një rikthim modern ndaj Porsches klasik të ’60 dhe ’70s. Ishte në thelb e njëjtë me Porsche 911 GT3 RS, por me një numër ndryshimesh kozmetike për t’ju bindur se kur futesh në makinë është e njëjta gjë sikur po futesh në një makinë kohore ku do ju dukej vetja sikur jeni në një disko.

Porsche është duke u përpjekur për të bërë të njëjtën gjë përsëri, vetëm këtë herë për të kthyer 911 R në një makinë sportive. Ata e quajnë Speedster 911.
Kreu i divizionit të GT Porsche Andreas Preuninger foli me Henry Catchpole e Carfection në Goodwood Festivalin e Shpejtësisë për të diskutuar meritat e përpjekjes së fundit të Porsche. Dhe Preuninger ishte i pari që pranonte se makina është në thelb tamam si një 911 R.

Megjithatë, 911 R u shit pothuajse menjëherë.

Më shumë detaje i ndiqni në videon e mëposhtme:

 

This post is also available in: English