Ja se cilat janë makinat më të shtrenjta në botë!

liridona 0

1.Rolls-Royce do t’ju ndërtojë gjithçka që ju doni nëse keni një portofol të mbushur plotë për të paguar për të.Sweptail, për shembull. Dizajni i saj është frymëzuar nga modelet klasike të markës, duke marrë hua nga modelet e super-jahtave. Pothuajse çdo pjesë e kësaj makine është unike, dhe projekti zgjati katër vjet nga fillimi në fund, gjë që shpjegon pse kushton rreth 13 milionë dollarë.

2.Deri tani makina më e shtrenjtë në listën tonë, Maybach Exelero!Maybach u ndërtua gjithashtu në vitin 2004, por kjo në të vërtetë e bën çmimin e saj më mbresëlënës.Çmimi i saj është $8 million.

Eshtë në një nga vendet më të mira në listën tonë , CCXR Trevita. Pse kaq shumë para? Pa asnjë ekzagjerim, vetura është fjalë për fjalë e veshur me diamante … dhe diamantët nuk janë të lirë.Çmimi i saj është $4.8 million.

4.Poison. Ky është emri që Lamborghini zgjodhi për admiruesin e modifikuar të Aventador, i ndërtuar për të festuar ditëlindjen e 50-të të automobilave.Emri është i përshtatshëm për një automjet që duket kaq vdekjeprurës,helmuese sic ka emrin.Çmimi i saj është $4.5 million.

5.Ju mund të kujtoni Hypersportin Lykan nga roli i saj kryesor në Furious 7.Çmimi i saj është $3.4 million.

6.Kjo listë nuk do të ishte e plotë pa ndonjë version të Bugatti Veyron. Ne po hedhim dritë mbi versionin e Mansory Vivere, sepse jo vetëm që është një nga makinat më të shpejta në botë, është një nga më të shtrenjtë.Çmimi i saj është $3.4 million.

7.Me një çmim të kërkuar prej $ 3 milion, Ferrari Sergio nuk është makina më e shtrenjtë në listën tonë. Megjithatë, është një nga automjetet më të lakmuara në botë, pasi vetëm gjashtë janë bërë ndonjëherë.

8.Me një çmim fillestar prej 2.9 milion dollarë dhe një trupi të mrekullueshëm të ri, Chiron hyjnore i largon paraardhësit e tij në çdo mënyrë të mundshme.

9.Ferrari LaFerrari është një makinë shume e bukur. Kjo makinë kushton $2.7 million.


10. Në shfaqjen motorike të Gjenevës 2016, Pagani debutoi Huayra BC, me një çmim $2.6 million.

This post is also available in: English