Jaguar prezanton fuoristradën e parë F-Pace SVR.Një mrekulli përtej imagjinatës!

liridona 0

Nëqoftëse mendoni se SUV është makina që ka pushtuar botën, ja ku keni modelin F-Pace e Jaguar. Jaguar ka rritur shitjet ne 132,000 makina në nivel global dhe ka shitur më shumë prej tyre vitin e kaluar se sa ka arritur gjithë gamën e tij në vitin 2011. Ky është suksesi i vitit 2018.

Ky model është puna e divizionit të lëvizjes së operacioneve të automjeteve të JLR-së, të cilët kanë bërë të mundur një shtesë prej 44 për qind të fuqisë nga Jaguar-i, i njohur me V8 me 5 litra super i karikuar, për të ofruar 542 kuaj fuqi. Kjo makinë do të bëjë 62mph në 4.1 sekonda, ka një shpejtësi maksimale prej 176mph.

Gomat e reja të lehta janë në dispozicion me peshë 2.4kg më pak në pjesën e përparme dhe 1.7kg më të lehta në pjesën e pasme. Burimet e përparme dhe të pasme janë 30 dhe 10 për qind më të fort.
SVR përdor sistemin e Valve Active Active Jaguar. Kjo është gjithashtu e para F-Pace që do të përdori ndjeshmërinë elektronike të kompanisë, dhe pezullimin adaptiv, drejtimin i servisit elektrik, vektorizimin i çift rrotullues dhe do të luaj rol si konfiguruesi i mënyrës së drejtimit të automjetit.

Në brendësi janë sediljet e rehatshme, një gomë drejtkëndore SVR dhe katër skema të ndryshme të ngjyrave të brendshme. Wi Fi është e disponueshme deri në tetë pajisje, dhe kjo gjë do tju kursej zenka brenda familjes gjatë udhëtimit. Touch Pro 10in është gjithashtu i pranishëm.

F-Pace SVR kushton 74,835 paund.

[Best_Wordpress_Gallery id=”36″ gal_title=”Jaguars 542bhp F-Pace SVR”]

Lini një Përgjigje