Jeep prezanton fuoristradën më të shpejt në botë, ja sa pritet të kushtoi

liridona 0

Jeep Grand Cherokee Trackhawk është një numër SUV. Numra të mëdhenj dhe të vegjël. I vogël: do të bëjë 0-60mph në 3.5s, tërheq një çerek milje në 11.6s dhe të japë 0.88g.E madhe: do të prodhojë 707bhp, max në 180mph, dhe – tani konfirmuar – kushton $ 85,900.

Jeep ka finalizuar çmimet për atë që duket të jetë prodhimi më i shpejtë dhe më i fuqishëm në botë i SUV; një makinë që merr një HEMI V8 të mbushur me 6,2 litra nga një makinë muskulore (Hellcat).Ju do të jeni në gjendje ta porosisni atë nesër, me dërgesat e para që priten më vonë këtë vit. “Nuk ka vlerë më të mirë për një SUV me performancë të lartë”, shpjegon Mike Manley i Jeep.
Kjo HEMI V8 jo vetëm që prodhon 707bhp, por edhe 645lb ft çift rrotullues, të dorëzuar nëpërmjet një kuti auto me shpejtësi tetëvjeçare dhe sistemin quad-wheel të ‘Quadra-Trac’ të Jeep, që paraqet një ndryshim elektronik në pjesën e prapme.

Ekziston kontrolli i nisjes, për t’ju ndihmuar më mirë të shpërndani atë kohë 0-60mph të 3.5s dhe frenat e verdha Brembo – gjëja më e mirë e ofruar ndonjëherë nga një Jeep – japin 60-0mph në 114ft.

Ekziston një mbulesë e skalitur, dritat e mjegullës së zbrazët, shumë simbolet, lidhjet me 20in dhe hollësitë me ngjyrë të zezë. Brenda ka një ekran të brendshëm 8.4in, paketën metalike premium të Jeep, një timon drejtkëndor, materiale të butë dhe një ekran 7in të shoferit.Keni disa opsione.Lëkurë, një stereo Harman-Kardon me 19 altoparlantë, argëtim të dyfishtë me ekran të dyfishtë, një pako tërheqëse rimorkie dhe rripa të kuq të kuq.Pra, $ 85,900. Konsideroni se në SHBA, çmimi i listës së një Porsche Cayenne Turbo S – një tjetër SUV jashtëzakonisht i shpejtë – kushton $ 160k. Një BMW X5 M? $ 100k

[Best_Wordpress_Gallery id=”24″ gal_title=”Jeep Trackhawk:”]

Lini një Përgjigje