Jeep “sfidon” ligjin e gravitetit, ngjitet majë një shkëmbi pothuajse vertikal (Video)

ardita 0

Mjeti mbresëlënës shihet duke ngjitur një shkëmb në Parkun Sand Hollow në Utah. Jeep-i është drejtuar nga 35 vjecari Chuck Converse i cili tha se nuk ishte frikësuar aspak dhe që e kishte provuar edhe më parë.

Në videon që tashmë është bërë virale në Instagram shikohet fare qarte që Jeep-i 4×4 i kundërvihet ligjit të gravitetit duke arritur të ngjitet në majë të një shkëmbi pothuajse vertikal.

Lini një Përgjigje