Jeni kuriozë të shikoni luksin që ofron Subaru Forester në New York Moto Show? Do të habiteni!

liridona 0

Subaru Forester 2019 është këtu, dhe është i madh. Subaru e quan Forester makinën më të mirë, më të aftë dhe më të qetë deri më tani, Është po ashtu 12 kuaj fuqi e plotë nga baza e vitit të kaluar.

Së bashku me dhomën shtesë dhe mungesën e zhurmave,një gjë mjaft e mirë kjo për komoditetin e të gjithë atyre pasagjerëve dhe te juajin që ndoshta nuk doni të dëgjoni zhurma, Subaru thotë se Forester i ri do të ketë një version të “përditësuar” të 2.5-litra Subaru-së, motor me cilindër Boxer.

Një e re është fakti se do të ketë 182 kuaj fuqi dhe 176 lb-ft çift rrotullues në modelin e këtij viti.

Forester i ri do të ketë teknologji start-stop dhe një transmetim të vazhdueshëm, dhe të gjitha gomat janë standarte. Ajo gjithashtu vjen standard me tiparin e sigurisë të Subaru’s EyeSight.

Subaru pretendon se Forester-i i ri do të marrë 33 MPG në autostradë dhe gjithashtu do të lejojë një shofer të jetë midis “modes Inteligjente” dhe “Sport”, moda-Inteligjente zbut shpejtësinë për të kursyer karburantin dhe “Sport” i bën gjërat më të mahnitshme.

[Best_Wordpress_Gallery id=”42″ gal_title=”Subaru Forester”]

Lini një Përgjigje