Ju prezantojmë me DS X E-Tense, kjo është “bisha” e re franceze që ka 1360 kuaj fuqi

ardita 0

Me 1360 kuaj fuqi elektrike makina koncept e quajtur DS X E-Tense na premton një të ardhme të çuditshme dhe të mrekullueshme. Citroen është një kompani që nuk është shuar kurrë nga gjërat ndryshe. Në vitet 1950, Citroen debutoi DS, një makinë e cila ende është e bukur por edhe pak e çuditshme sot. 

Kompania franceze prezantoi konceptin e saj për makinat e së ardhmes tek “Auto Show” që u zhvillua në Pekin. DS X E-Tense është nje vizion francez i makinës së vitit 2035 dhe sipas vizionit të tyre ne do të vazhdojmë të dëshirojnë gjëra si lekura, druri dhe metali në makinat tona. 

Modeli i ri ka një kabinë fleksible që mund të përshtatet për dy pasagjerë.

Elementet e dizajnit X E-Tense do të paraqiten në modelet e reja DS, përfshirë DS 3 Sportback të planifikuar për fundin e këtij viti si dhe DS 7 Crossback SUV, i cili do të ketë gati 300 kuaj fuqi.

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”37″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

 

This post is also available in: English