Ju prezantojmë me kryeveprën e Bilgin Yachts, ky është jahti luksoz që kushton €5,000,000

ardita 0

Jahti i quajtur “RL Noor” është 37.5 metra i gjatë dhe është ndërtuar në vitin 2010 nga Bilgin Yachts. Dizajni i sofistikuar i pjesës së jashtme si dhe projekti i saj janë vepra e Bilgin Yachts.

Fillimisht jahti u quajt “Noor” dhe pjesa e brendshme e saj është dizajnuar nga Hot Lab. Ky jaht luksoz ka një skelet një prej druri.

Eshtë e pajisur me motorë që prodhojnë 2400 kuajfuqi, që i jep asaj një shpejtësi maksimale prej 17 nyjesh dhe një shpejtësi lundrimi prej 12 nyjesh. Ky jaht motorik mund të strehojë 8 mysafirë në 4 kabina dhe kushton €5,000,000

Për më tepër detaje shihni fotot më poshtë: 

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”32″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”0″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

 

This post is also available in: English