Kia Stinger paska rivalë?Po po, ja ku janë pesë prej tyre!

liridona 0

1.Audi S4 – £46,050

Po, për të njëjten shumë parash si një Kia,ju mund të blini një Audi S4.
Për A4 të ri, Audi është përqëndruar në rehati, qetësi dhe teknologji. Për fat të mirë, S4 e kombinon atë me një ritëm serioz – zero në 62 mph në vetëm 4.7 sekonda, falë një turbo V6 me 349bhp dhe 369lb ft çift rrotullues. Kjo do të thotë se një Audi S4 është më pak i fuqishëm se një Kia.

2.BMW 440i Gran Coupe M Sport – £45,490

Ne ende mendojmë se Seria 3 është makina më e mirë ekzekutive – edhe nëse kufijtë po bëhen gjithnjë e më të vogla këto ditë. Pra, një Seria 4 me katër dyer, bazuar në 3, është një gjë mjaft të mirë.
Ajo ka dritare pa kornizë në dyer, e cila e bën atë më të freskët, drejtimi është më i mprehtë se Seria 3, dhe ka një ngarkesë të madhe me 1.300 litra me sediljet e pasme të mbërthyer, në sajë të portës së pasme.
BMW- gjashtë është është më pak i fuqishëm në krahasim me një Kia.Mund tju duket e cuditshme por ështëe vertetë.

3.Jaguar XE S – £ 48,045
Rivali i 3 Series nga Jaaag është padyshim një gjë e bukur. Me një trup prej alumini me peshë të lehtë prej 75 për qind, pezullim jashtëzakonisht të projektuar dhe një V6 me 3.0 litra, është padyshim një propozim tërheqës.
Ajo që ju dëshironi, XE S, vjen me 340bhp dhe 332lb ft nga një force ushqyese V6, por ndryshe nga turbo Kia, Jag është super e karikuar.

4.Mercedes-AMG C43 – £45,830
Më ne fund, diçka me më shumë fuqi se një Kia.
Ka kuptim që të njëjtët njerëz, motorët e të cilëve dominojnë F1 janë gjithashtu përgjegjës për … pak më shumë fuqi se sa një karrige Korean me katër dyer.
Me 367bhp dhe 383lb ft nga 3.0-litra V6 e saj, C43 është e aftë të jetë zero në 62 në 4.7 sekonda – më shpejt se Kia

5.Wildcard: Ford Focus RS – £ 32,765
Katër dyer? U bë. Grumbuj të mëdhenj të fuqisë së turbulluar? U bë.
Focus RS është performancë, e demokratizuar – në £ 32k, është £ 8k më e lirë se Kia. Dhe kjo është shumë.
Mendoni se çfarë mund të bëni me £ 8k ju kurseni!

– Punë bojë e zezë me ngjyrë: £ 525
– Sediljet e para të shellit Recaro: 1,145 £
– Paketë luksoze, për pasqyrat e pasme me dyer të fuqisë, sensorë të parkimit të pasmë, xhamin e privatësisë dhe kufizuesin e shpejtësisë / kontrollin e lundrimit: £ 1,000
– Rrotat e fortifikuara aliazhi: £ 975
– Sistemi SYNC premium nav: £ 465
– Kit Mountune FPM375, për 370bhp dhe 376lb ft (për çift rrotullues të njëjtë dhe pesë bhp më shumë se Kia): £ 899
– Shumë, shumë ditë udhë në qarkun Indy të Brands Hatch: nga 149 në ditë
Pra, kjo apo një Kia me katër dyer. Zgjedhja juaj.

Lini një Përgjigje