Koleksioni i “çmendur” i Donald Trump me makina, motorra dhe avion personal!

liridona 0

Ne të gjithë e njohim z. Trump para se ai të bëhej President i SHBA. Eshtë një nga njerzit më të pasur të botës dhe pak më poshtë do te gjeni koleksionin e tij me makina,motorra dhe avionë.

16. 2003 MERCEDES-BENZ SLR MCLAREN
Me një çmim prej $ 450,000, ishte një investim jo shumë njerëz kanë arritur ta bëjnë.Kjo makinë është një sinonim për sportivitetin, luksin dhe klasin që përcjell.

15. 2015 MERCEDES-BENZ S600
Kap 0 – 60 mph në 4.6 sekonda dhe shpejtësia e saj e lartë është rreth 155 mph.
Kjo në është thelb një mini fortesë në rrota që mund të përballojë armë të vogla të zjarrit ose pajisje të vogla shpërthyese

14. 1956 ROLLS-ROYCE SILVER CLOUD
Nga disa raporte, kjo është një nga automjetet e para që zotëronte Donald.Me ato që kemi kuptuar, Trump e ka pyetur Rolls-in nëqoftëse mund ta ndërtonte si makinën e tij origjinale.

13. 2015 ROLLS-ROYCE PHANTOM
Një tjetër makinë nga Rolls-Royce, për një cmim $ 500,000. Për këtë shumë, ju do të keni të beni me një transmetim me 8 shpejtësi dhe një motor V12 me 6.75L që ofron një 453 kuaj fuqi, e cila është mjaft mbresëlënëse duke pasur parasysh se vetura në vetvete peshon rreth 6,000 kg dhe është pothuajse 20 metra e gjatë.

12. 2011 CHEVY CAMARO INDY 500 PACE CAR
Presidenti Trump ka një copë Americana në garazhin e tij.Një makinë e mrekullueshme

11. 24-KARAT GOLD ORANGE COUNTY CHOPPER

Çfarë?! Ju menduat se njeriu që ka këtë shumë para i do makinat vetëm! Jo. Trump ka në posedimin e tij një Chopper 24-Karat Gold Orange County që ndoshta nuk është duke vozitur, por hej! Pse mos ta ketë një të tillë? Vetëm për lekët nuk e ka problem ky njeri!

10. 2016 CADILLAC ESCALADE
Makina që zotëron Trump ka një bishë V6 6.2L të aftë për të gjeneruar 420kuaj fuqi dhe 460 lb-ft çift rrotullues.

9. TESLA ROADSTER
Trump gjithashtu ka një nga makinat e vogla sportive, pavarësisht faktit se ai mezi përshtatet në të. Kjo është një nga veprat e hershme të kompanisë Tesla të Elon Musk.

8. MERCEDES-MAYBACH S600
Ky makinë është në thelb një limuzën, por pa ato përmasa 30 metra. Ka një motor V12 me binjakë të turbulluar 6.0L që mund të prodhojë 523 kuaj fuqi dhe 612 lb-ft çift rrotullues

7. CADILLAC PRESIDENTIAL LIMO “THE BEAST”
Ky automjet i është caktuar Trump për shkak te detyres.Kjo “Bishë” është mbrojtjes nga plumbat, por Trump do të marrë një lodër të re që do të përshtatet sipas nevojave të tij.

6. 1993 CADILLAC ALLANTE
Allante është projektuar dhe prodhuar në Itali dhe, siç e shihni, stili i këtij modeli pasqyron ndikimet e pastra Pininfarina.

5. 1997 LAMBORGHINI DIABLO VT
Kjo ishte deri më tani një nga super-makinat më të mira që është prodhuan ndonjëherë. Për fat të keq, ai nuk e zotëron më atë sepse LeMans Blue Roadster blu i saj u shit kohë më parë.

4. 2007 FERRARI F430
Nuk kishte se si mos te mungonte kjo makine ne koleksionin e tij.

3. BOEING 757
Besoni apo jo, ky avion ishte fillimisht në posedim të bashkëbiseduesit të Microsoft Paul Allen deri në vitin 2011 kur Trump bleu atë nga ai. Ideja ishte që të kishte një avion privat që do ta çonte shpejt kudo që ai duhej të shkonte pa shumë zhurmë. në këte avion ka vënd për deri në 43 pasagjerë, ka ekranet televizive, dy dhoma gjumi.


2. CESSNA CITATION X
Po, ai ka një tjetër aeroplan, një shumë më i vogël se Boeing, por ende i madh sa për të transportuar 12 pasagjerë në rehatinë më të madhe dhe me shumë detaje ari.

1. SIKORSKY S-76 HELICOPTER
Ky helikopter ka një çmim prej 7 milion dollarë dhe nuk kishte sesi mund te mungonte ne koleksionin e Trump.

Lini një Përgjigje