Lançohet edicioni superluksoz sportiv, Range Rover Velar SVAutobiography

ardita 0

Sikurse e prisnim Range Rover sapo ka lançuar Velar-in e ri të edicionit dinamik SVAutobiography. Eshte Velari me i shpejte dhe me i fuqishem deri me sot, SUV-i i mrekullueshem ruan linjat elegante te modelit te rregullt.

Range Rover Velar SVAutobiography ka një motor V8, 5.0 litërsh dhe prodhon 542 kuaj fuqi. Shpejtësinë nga 0 deri në 100 km e arrin për 4.3 sekonda, ndërsa atë maksimale e ka 274 km/orë.

Këtij SUV-i i janë bër modifikime në strukturë, motor dhe në pjesën e brendshme. 

Akoma nuk është bërë i ditur çmimi për SHBA, po në Britaninë e Madhe kushton 86,120 paund, do të jetë në dispozicion vetëm për një vit.

This post is also available in: English