Lewis Hamilton shpallet për të pestën herë kampion bote i Formula 1

ardita 0

Eshtë e pesta herë që Hamilton fiton titullin kampion bote i Formula 1. Ai në këtë menyre ka arritur të kaloje edhe idhullin e tij të garave, Ayrton Senna.

“Sinqerisht është shumë e vështirë për ta kuptuar për momentin po është diçka që kam ëndërruar, por kurrë nuk kam menduar për një milion vjet që do të qëndroja këtu sot përpara jush si një kampion bote i Formula 1 për të pestën herë. Unë kurrë nuk e dija që kjo do të ndodhte dhe jam shumë mirënjohës për të gjithë ata që më kanë ndihmuar të jem ketu.” – tha Hamilton.

Lewis Hamilton tani është piloti i dytë më i sukseshëm i të gjitha kohërave pas Michael Schumacher i cili ka dy tituj më shumë.

This post is also available in: English