Lynx zbulon superjahtin e tij më të ri, Adventure 29

ardita 0

Kantieri hollandez Lynx Yachts ka zbuluar një model të dytë në serinë e Adventures dhe është emëruar ‘Adventure 29’.  Trashësia prej 30 metra e çelikut dhe superstruktura e aluminit e bën që të ngjasojë me jahtin ‘Adventure 32’. 

Pamja e jashtme është bërë nga Bernd Weel, i cili sipas kantierit ka ndërtuar një dizajn unik, të pastër dhe një profil bashkëkohor. Dizenjuesi Weel ka bashkëpunuar edhe me një dizanjuese tjetër që quhet Diana dhe nga ky dizajn i kombinuar ka rezultuar një jaht i projektuar për të shkuar kudo në çdo mot.

Ndërkohë akomodimi është për tetë mysafirë, jahti ofron edhe një xhakuzi, salloni ndodhet në kuvertën kryesore. Jahti ka një shpejtësi maksimale prej 13 nyjesh.

 

This post is also available in: English